Zbiorniki paliwowe

/
Zbiorniki paliwowe

Bezpieczne przechowywanie w zbiorniku dwupłaszczyznowym

Zmiana przepisów w sprawie poprawnego przechowywania zbiorników na olej napędowy ma zapobiegać niebezpiecznym praktykom magazynowania paliwa w nieprzystosowanych do tego beczkach. Jest to obowiązek narzucony zarówno na firmy, rolników jak i osoby prywatne zamawiające paliwo napędowe. Dlatego obecnie każdy zamawiający ON zobowiązany jest posiadać zbiornik dwupłaszczyznowy, który jest najbezpieczniejszą formą magazynowania paliw.

Jak bezpiecznie przechowywać olej napędowy?

Jednak nawet odpowiedni zbiornik nie zagwarantuje nam bezpieczeństwa, jeśli umiejscowiony będzie w miejscu niedozwolonym przez przepisy. Do niedawna częstą praktyką było umieszczanie zbiorników w zamkniętych garażach i magazynach, co wiązało się z ogromnym ryzykiem pożarowym.

Gdzie może stać zbiornik na olej napędowy?

  • na płaskiej, wypoziomowanej, równej i stablinej powierzchni, która wykonana jest z niepalnego materiału,
  • na podstawie, która jest szersza i dłuższa od zbiornika o co najmniej 30 centymetrów,
  • w miejscu niedostępnym dla niepowołanych oraz dzieci.

Zbiornik na olej napędowy należy umieścić w bezpiecznych odległościach:

  • 10 m od budynków mieszkalnych i budynków użyteczności publicznej,
  • 5 m od innych obiektów budowlanych i od granicy działki sąsiedniej,
  • 3 m od linii energetycznej o napięciu znamionowym nieprzekraczającym 1kV,
  • 5 m od linii energetycznej powyżej 1kV, lecz nieprzekraczającej 15kV,
  • 10 m od linii energetycznej powyżej 15 kV, lecz nieprzekraczającej 30kV,
  • 15 m od linii powyżej 30 kV, lecz nieprzekraczającej 110 kV.

Oferta zbiorników na olej napędowy

Wychodząc naprzeciw twoim potrzebom, wprowadziliśmy do swojej oferty możliwość kupna lub dzierżawy zbiorników do przechowywania i wewnętrznej dystrybucji oleju napędowego. Nasze zbiorniki są bezpieczne i wygodne w użytkowaniu, dzięki wyposażeniu w liczniki, pompy i przepływomierze. Polietylen, z którego wykonane zostały pojemniki, jest tworzywem o dużej wytrzymałości mechanicznej i odporności na korozję, więc skutecznie uchroni nas przed niepowołanym wyciekiem paliwa. Dodatkowo zbiorniki wyposażone są w elementy gwarantujące ci wygodę użytkowania takie jak licznik elektroniczny, wskaźnik oleju z czujnikiem przecieku oraz wąż dystrybucyjny o długości 6 m. Posiadanie własnego zbiornika to nie tylko obowiązek, ale przede wszystkim nasza oszczędność i niezależność, ponieważ dzięki temu możemy zakupić paliwo hurtowo w przystępnej cenie. W swojej ofercie posiadamy zbiorniki o pojemności 1200 l, 2500 l oraz 5000 l.

Zadbaj o wygodę i bezpieczeństwo swojego gospodarstwa.
Zamów zbiornik na olej napędowy:

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Dowiedz się więcej z naszej Polityki prywatności.